Atletik ve Kum Saati Tipi Vücut

Kum saati Vücut Tipi

Kum saati vücut tipine sahip olan bir kadında simetrik omuzlar ve kalçalar, dolgun göğüsler, incecik bel ve kusursuz görünüme sahip bacakları olan kişilerdir.

İsminden de anlaşıldığı gibi kum saatine benzer. Üst ve alt yani göğüs ve kaça bölgeleri eşit, tam ortası yani bel bölgesi incecik olur.

Belden oturtmalı bir elbise, düşük bel pantolon, mini etek, uzun etek,  kabarık etek, kayık yaka, V yaka gibi aklınıza gelebilecek her tür yaka ve kıyafet modellerin hepsi size yakışıyorsa ise bu sizin kum saati vücut tipine sahip olduğunuz anlamına gelir.

Kum saatinin ideal ölçüsü 90-60-90’dır.

Göğüs: 90 Bel: 60 Kalça: 90

Kum saati vücut şeklinde önemli olan eşitlik olduğu için 88-58-88 de, 94-60-94 de ya da 104-64-104 ölçülerine de olsanız kum saati vücut tipine sahibisiniz… Rakamlar değişse bile oranlar eşit olduğu sürece tartışılmaz bir kum saati kadını olursunuz.

Bu vücut tipinde önemli olan ayrıntı ise bu vücut formuna sahip olan kadınlar şişman bile olsalar her daim endamlı görünürler çünkü vücut ölçüleri orantılıdır ve siz kum saati vücudunu sahip bayanlar hayallerinizdeki gelinliğin içinde mükemmel görüneceğinizden eminim.

Kum Saati Vücut Tipine Uygun Gelinlikler Neler Olabilir Bir Göz Atalım

Gelinlik modeli seçerken denemeden doğru kararı kesinlikle veremezsiniz.

 

Atletik (Dikdörtgen) Vücut Tipi

Atletik(Dikdörtgen) Vücut Tipine sahip olan kişilerde normal ya da küçük göğüsler, geniş omuzlar, omuzlara simetrik kalçalar ve oyuntusuz bir bel görünümüne sahip vücut şeklidir. Dikdörtgen vücut tipinde öne çıkarılması gereken yer omuzlardır.

Bu vücut şekline ayrıca atletik, sportif ya da gazete vücut şekli de denir.  dikdörtgen vücut tipine spor faaliyetleri uğraşan kadınlar örnek gösterilebilir ör. Yüzücüler.

Genellikler düşük bel olsa da her tip pantolon en çok size yakışıyorsa, -ki buna erkek pantolonları da dahil elbiselerde düz kesim elbiselerle belden oturtmalı elbiselere göre daha güzel görünüyorsanız, iki parçalı elbiseler favoriniz ise ve askılı atletler ile yüzücü tipi elbiseler en çok size yakışıyorsa siz dikdörtgen vücut tipine sahipsiniz demektir. İdeal vücut ölçüsünün 90 60 90 olduğunu düşünerek dikdörtgen vücut tipinin ideal ölçüleri aşağıdaki gibidir.

Göğüs: 88 Bel: 70 Kalça: 88

Tabii bunlar ideali, sen 84-67-89 ya da 82-72- 86 gibi ölçülerle de olabilirsin. Dikdörtgen vücut tipine sahip olup olmadığını hesaplamasını yaparken dikkat etmen gereken şey bel, kalça ve göğüs ölçülerinin birbirine yakın olup olmadığı.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir