Elma ve Armut Tipi Vücut

Elma Vücut Tipi

İdeal bir bayanın vücut ölçüsü 90x60x90 diye düşünürsek elma vücut tipinin ideal ölçüleri

Göğüs:94 Bel:78 Kalça:88 aynada kendinize baktığınızda düz bir kalça ve kalça genişliğinde bir bel görüyorsanız siz elma vücut tipine sahipsiniz demektir

Elma vücudun en önemli özelliği karın bölgesi ile kalçaların ölçüleri birbirine yakın olmasıdır.

Zayıf veya şişman olmanız fark etmez çünkü oran değişmez. 94-70-82 de olabilirsiniz, 98-78-88 de… Vücudunun en gösterişli kısmı bacaklar ve göğüslerdir bunu unutmayın yeter.

Elma Vücut Tipine Sahip Kişiler Nasıl Gelinlik Seçmelidir.

Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken iki bölge vardır. Biri göğüs bölgeniz, diğeri de bacaklarınızdır. Bu iki bölge gösterişi simgeler, bacaklar ise kamufle etmemiz gereken bölgemizdir.

En önemlisi de vücut tipinize uygun gelinlik seçtiğinizde kusur olarak gördüğünüz kafanıza taktığınız hiçbir ayrıntıya

Gözünüz takılmayacak ve en güzel gününüzde kusursuz görüneceksiniz demektir.

 

 

 

 

 

Armut Vücut Tipi

Giyeceğiniz pantolonlar basen bölgenize tam oluyor fakat belinize bol oluyorsa, belden kavrayan etek tarzı elbiseler sizi daha gösterişli gösteriyorsa siz armut vücut tipine sahipsiniz demektir.

Vermiş olduğumuz örnekler size bir şey anlatamadıysa hemen aynanın karşısına geçerek mezura ile göğüs ve kalça bölgesinin en geniş kısmından, bel bölgemizin ise en dar kısmından ölçmelisiniz. Ortalama vücut ölçülerimizin 90x60x90 olduğunu düşünürsek armut vücut tipinin ideal ölçüleri en az 95 ve üzerinde, bel en fazla 67×68 göğüs kısmı en fazla 88 olmalıdır.

Göğüs: 88 Bel: 67 Kalça: 114

 

Armut Vücut Tipine Uygun Gelinlikler

Bedenimizin alt kısmının ne kadar dolgun ya da geniş olduğu önemli değildir. Armut tipi vücuda sahip olan kadınların doğru gelinlik seçimi yapmaları sonucunda seçeceği gelinlik modelini harika taşıyacağından hiç şüpheniz olmasın. Gelinliklerin en çok yakıştığı ve güzel göründüğü kadınlar armut tipi vücuda sahip olanlardır. Bunun sebebi ise armut tipi vücuda sahip olan kadınların incecik bir beli sahip olmasıdır bu sebepten seçeceğiniz gelinlikle bir bütün olup en güzel şekilde taşıyacağınıza inanıyorum.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir