Gelinlik Diktirmek

Kişiye Özel Gelinlik Diktirme

Bütçemiz belli vücut tipimizi seçtikten sonra hazırlanıp gelinliğimizi beğenmeye seçeceğimiz moda evine veya birkaç moda evine uğramak üzere yolumuzu tutalım en sevdiklerimizi yanımızda götürmeyi unutmayalım çünkü onlar bu stresli gergin günlerde bizim en büyük destekçilerimiz olacaklar ve inanıyorum ki karar vermemize de büyük oranda katkı sağlayacaklardır.

Hazır Gelinlik Modelinin Kişiye Özel Dikimi?

Gelinliğini beğenmek üzere birkaç moda evi gezmenin ardından tasarımları ile size en çok hitap eden moda evine dönüş yaparak onlarca gelinlik arasından size en çok yakışan ve hayallerinize en uygun modeli seçerek, gelinlik alışverişinde sizi yalnız bırakmayan sevdiklerinizin de desteğiyle son kararınızı verdiniz.

Tabii ki denediğiniz gelinliği, yani profesyonellerin deyimiyle demo modeli alıp gitmiyorsun. Önce vücut ölçüleriniz alınıyor. Sonra modelin üretildiği kalıp tamamen sizin vücudunuza özel olarak tekrar ölçülendiriliyor. Sonuçta beğendiğiniz model kişiye özel gelinlik olarak tekrar üretiliyor. Dikim sırasında üç ya da dört provayla tam olarak istenen sonuca ulaşılıyor. Bu yüzden düğüne en az 4 ay kala harekete geçmiş olmanız gerek.

Bu yöntem, ufak tefek kusurları kapatmak için yapılan ekleme çıkarmalara da olanak veriyor. En güzeli de, iki gelin aynı modeli diktirse bile, sonuçta ortaya iki farklı gelinlik çıkıyor çünkü az önce de bahsettiğimiz gibi her vücut tarzı farklı.

Hazır Gelinlik Modeli Üzerinde Tadilat

Hazır kalıptan üretilmiş olan bu modeller mağazada seni bekliyor. Deniyor, beğendiğini alıyorsun. Elbette vücuduna uyarlamak için üzerinde ufak tadilatlar yapmak mümkün. Bu tadilatların süresi bir ayla üç ay arasında değişebiliyor. Gelinliğin düğün gününe kadar aldığın mağazada bekliyor, düğün günü uzman eller tarafından size giydiriliyor.

Bu yöntemin en büyük avantajı, zaman ve huzur kaybının minimum olması. Gelinliğin son halini en baştan görebilmekse büyük bir lüks. Düğün koşuşturmacası içerisinde bir de gelinliği düşünmek zorunda kalmayacak olmak, iş hayatı ve evlilik hazırlıkları arasında koştururken gelinliğin konusunda endişelenmekten kurtulacaksınız biz bayanlar gelinliğim nasıl olacak kaygısı içerisinde büyük stres altında kalabiliyoruz.

Senin İçin Sıfırdan Dikilsin

İşte en klasik yöntem; beğendiğin bir veya daha fazla modelin fotoğrafını eline alıp gidiyorsunuz. “Ben şöyle bir şey istiyorum” diye tarif ediyorsun. Tam olarak hayallerinizdeki gelinliğe kendi tasarımınız düşüncelerinizi de orta koyarak tasarımcınla birlikte modelden süslemeye, kalıptan kumaşa her konuda konuşup gelinliğini sıfırdan var ediyorsun ki bu bence harika bir duygu. Bu yöntemi seçecek olursanız, düğününden en az altı ay önce gelinlik için harekete geçmiş olmalısınız.

Kişiye özel tasarım gelinliğin en büyük avantajı her ayrıntısında söz sahibi olabilmeniz. Bu sayede ortaya her şeyiyle size özel bir parça çıkmış olacak sadece sizde olan biz bayanlar eşsiz olmayı çok severiz bunu çoğumuz biliyor. Ancak dezavantajları da yok değil. Uzun ve zahmetli bir hazırlık süreci; memnuniyetin garantilenememesi ve yüksek maliyet, özel dikim gelinliğin dezavantajlarından bir kaçı. Eğer sizde benim gibi düşünüyorsanız en ince detaylardan bile zevk duyarak sadece size özel olan hayallerinizdeki o gelinliğin ardından ilerlemek isteyeceğinizden eminim.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir